Hogwarts Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Dayna R. Candice

2 posters
YazarMesaj
Dayna R. Candice
Yönetici | Gryffindor VI. Sınıf
Yönetici | Gryffindor VI. Sınıf
Dayna R. Candice

Gerçek İsim : Defne
Lakap : Day
Meslek : Öğrenci

Dayna R. Candice  Empty
MesajKonu: Dayna R. Candice    Dayna R. Candice  Icon_minitimePtsi Ağus. 15, 2011 3:54 pm

"Burada ne halt ediyorsun Lil! Derse geç kalacağız. Profesör Sprout bugünkü derse geç kalmamamız gerektiğini söylemişti."
Ruth o kadar ciddi ve ukala bir sesle konuşmuştu ki Lily, onun suratının ortasına bir yumruk atmamak için kendini zor tuttu. "Peki sen burada ne halt ediyorsun? Ödevimi bulamıyorum. Benim için o kadar endişeleniyorsan gelip bir el at." Ruth kafasını hafifçe sağa sola sallayarak "Neden ödevine sahip çıkmazsın ki?" diye mırıldandı. Lily hiç bir şey söylemedi. Kabul etmek istemese de Ruth haklıydı. Ödevine sahip çıkmalıydı. En sonunda Lily ödevini, oda arkadaşı Miranda'nın yatağının hemen altında buldu. "Tamadır, buldum." "Evet bu harika ancak şimdi derse yetişmemiz için koşmamız gerekecek." "Hogwarts'ın içinde koşmaktan hoşlanmıyorum." diye içinden düşündü Lily.

Ruth ve Lily Ravenclaw binasına seçilmişlerdi. Seçildikleri ilk günden beri birbirleriyle hem yakın dost hemde kötü konuşan iki düşman gibiydiler. Hogwarts'ın loş ışıkla aydınlatılmış koridorunda koşarlarken Ruth bir çığlık sesi duydu. "Sende duydun mu?" diye Lily'e sordu. Ancak Lily ödeviyle o kadar ilgiliydi ki ne çığlığı ne de Ruth'un sorusunu duymuştu. Öyle ki koşmaya devam ediyordu. Ruth onun peşinden gidip Lily'i sarsınca kendine gelebilmişti. "Ne var? Ne oluyor?" diye söylendi Lily. Ruth, Lily'i çığlığın geldiği yere doğru çekiştirdi ve koridorun kenarından başını uzatıp baktı. Lily ise olduğu yerde huysuzlanmaya devam ediyordu. Ruth en sonunda Lily'nin ağzını kapattı. "Biraz sessiz olur musun lütfen? Bir çığlık sesi duydum ve orada bir karartı var ve sanırım çığlığın sahibi de Slytherin grubundan Gilbert." dedi ve az önce baktığı yere bakmak için kafasını çevirdi. Lily de en sonunda mızmızlanmayı bıraktı. Sakin ve soğukkanlı bir sesle "Onları görüyor musun?" Lily, Ruth'un cevap vermesi için biraz bekledi ancak Ruth'tan cevap gelmedi. "Ruth?" Ruth'dan hala ses çıkmıyordu. Sanki donup kalmış gibiydi. Lily onun omuzuna dokundu. "Ruth? Sen.. iyi misin?" Ruth kafasını hızla ona çevirdi. "Gilbert'ı orada gördüm Lil. Neden şimdi yok? Yemin ederim onu orada gördüm. N-Nasıl?" dedi ve aynı hızla kafasını çevirip Gilbert'ı gözleriyle aramaya başladı. Şoka girmiş gibiydi. Orada olduğunu görmüştü ve az önce ikinci şokunu da yaşamıştı. Bu seferde karartı yoktu. Şu sıralar iyi uyuyamıyordu kendiliğinden sesler duyup, düşler mi görüyordu yoksa? Düşüncelerin içinde boğulurken Lily'nin çığlıyla boğulduğu düşünce denizinden kurtuldu ve kendini Hogwarts'ın koridorunda koşarken buldu.

"Ne var!?" diye bağırdı ve arkasını döndü. Bir Ölüm Yiyen onları kovalıyordu. Aynı şokla Lily'e baktı. "Bunun burada ne işi var Lil!? " "Ben nereden bilebilirim ki?" diye karşılıklı bağrıştılar ve son surat koşmaya devam ettiler. Ruth en az 4 kez arkasına baktı ve gerçekten Ölüm Yiyen mi? diye karar vermeye çalıştı. Gerçekten de bir Ölüm Yiyen'di. Koridor ikiye ayrılıyordu. "Bana bak Lil! Şimdi ben sağa sende sola gideceksin. İkimizi de yakalayamaz." diye Lily'e bağırdı. "Umarım senin peşinden gelir Ruth!" dedi ve bir kahkaha attı. Lily'nin sinirleri bozulmuştu. Her siniri bozulduğunda gülmeye başlardı. "Çok teşekkür ederim!" diye karşılık verdi Ruth. İçinden hiç gelmese de o da zorlama bir kahkaha attı ve ikiye ayrıldılar. Ölüm Yiyen Lily'nin peşinden gitmişti. Lily artık sonunun geldiğini anlamıştı. Cebinden asasını çıkartıp sihir yapmak aklına bile gelmedi. Öyle ki çığlık bile atamıyordu. Sadece İmdat diye fısıldıyor ve -gülmeyle karışık- ağlıyordu. Bir anda ayağı takıldı. Takla atıp sırt üstü yere düştü. Kolu çok kötü sıyrılmıştı. Ölüm Yiyen'de tam karşısındaydı. Lily gözlerini sımsıkı kapadı.

"AVADA KEDAVRA!"

Ruth'un sesi arkadan duyulmuştu. İlk kez isabet ettirebilmişti. Lily'nin yanına koştu ve fal taşı gibi açılmış gözlerine bakarak "Böyle bir durumda bile gülebiliyorsun ya! Ne diyeyim ben sana." dedi ve ona gülümsedi. Lily bu sefer gerçekten gülüyordu. " Sinirlerim ç-çok bozuldu R-Ruth. E-elimde değ-ğil." diye kekeledi ve titreyen ellerini birleştirdi. O anda Ruth ve Lily Profesör Sprout'un sesini duydular.

"Neler oluyor burada?"

Profesörün sesindeki endişe gözlerine de yansımıştı. Ruth ve Lily, Hogwarts'ı resmen turlamışlardı ve Profesör Sprout'un sınıfına gelmişlerdi. Ruth olan biteni anlatırken Lily'i revire götürüyorlardı.

Bernadette Prochäzkä
Yönetici | Cadı | Hogwarts Müdüresi | Karanlık Lady
Yönetici | Cadı | Hogwarts Müdüresi | Karanlık Lady
Bernadette Prochäzkä

Gerçek İsim : Hümeyra.
Lakap : Ette.
Meslek : Lady.

Dayna R. Candice  Empty
MesajKonu: Geri: Dayna R. Candice    Dayna R. Candice  Icon_minitimePtsi Ağus. 15, 2011 6:03 pm

Anlatım: 30
Kurgu: 30
Akıcılık: 5
Uzunluk: 4
İmla: 4
Görünüm/Renklendirme: 5
Paragraf Düzeni: 4

Puanınız 82. İyi rol oyunları!
http://hogwartsrpg.yetkin-forum.com

Dayna R. Candice
1 sayfadaki 1 sayfası